image

Ekolojik İç Cephe Yalıtım Sıvası

Yapısında bulunan gözenekli ve doğal agregalar sayesinde uygulandığı yüzeyde tek kat ile ısı-su-ses ve yangın yalıtımı sağlar. Nefes alma özelliği sayesinde terlemeyi önler. Kanserojen maddeler içermez. Doğaldır çevreye ve insan sağlığına zarar vermez. Derz, ara katman ve dübel ile montaj gerektirmediginden ısı köprüsü oluşmaz. 4 mevsim kullanılabilir.

YÜZEY HAZIRLAMA

Üründen daha iyi bir performans sağlamak amacıyla uygulama yapılacak zeminden pürüzler giderilmeli, kir, yağ, toz, kabarmış olan boya, kireç, inşaat artıkları vb. gibi etkenler ortadan kaldırılarak yüzey uygulamaya uygun hale getirildikten sonra hafifçe nemlendirilmelidir.

DİKKAT EDİLECEK ÖNLEMLER

TermoBor Ekolojik Dış Cephe Yalıtım Sıvası su bazlı bir ürün olduğundan uygulama öncesinde harcın hazırlanması esnasındaki hava şartlarına dikkat edilmelidir. Uygulama yapılacak yüzeyin öncesinde ve sonrasında don tehlikesine karşı tedbirler alınmalıdır. Harç için kullanılan suyun belirtilen miktarda karıştırılması, fazla su ilave edilmemesi, torbanın açıldıktan sonra bir kerede tüketilmesi gerekmektedir.

KARIŞIM YÖNTEMİ

Harcın hazırlanacağı tekneye 10-12 litre temiz su koyulup 12 kg'lık TermoBor Ekolojik Dış Cephe Yalıtım Sıvası'nın tamamı boşaltılarak ilave edilir. Karışımın hazırlanacağı harç teknesi önceden iyice temizlenmeli ve karıştırma anında teknenin kenarında biriken tortular çelik mala yardımıyla iyice sıyrılıp tekrar karıştırılmalıdır. Ardından 500-600 devirli bir mikserle 4-5 dakika homojen hale gelinceye kadar karıştırılır. Karıştırma işleminden sonra harç 1 O dakika dinlendirilir ve gerekirse kıvamına göre 1 litre daha su ilave edilerek yeniden karıştırılır ve uygulamaya hazır hale getirilir. Hazırlanan harcın kullanilabilme süresi 6 saattir.

UYGULAMA

lsı İletkenlik

0,052W/mK

Ses Yalıtım Yapısı

22 db (3cm/500hz)

Yangına Direnç

A1 Yanmaz

Basınç Dayanımı

0,3 N/mm2

Yapışma Mukavemet

1,5 N/mm2

Yoğunluk

""313 kg/m3

Su Emme Katsayısı

0,355 kg/m2 W1

Bağ Dayanımı

O, 12 N/mm2 FP:B

Tuketim

4-4,5 kg/m2/1 cm

Uygulanabilir Kalınlık

2-4 cm

Kuruma Süresi

23 °C %50 nem ortamında 1 gün)

Görünüm

Beyaz-Gri

Uygulama Sıcaklığı

+5/+45 °C

Tatbikat Yönetimi

Çelik mala ve püskürtme makinası ile uygulanır

Uygulandığı Yüzeyler

Brüt beton, tuğla, gazbeton, sıva, Bims vs.

Ambalaj Şekli

12 kg kraft torba

Depolama Ömrü

Kuru bir ortamda depolandığında bekleme ömrü 12 ay